Lunar - dlaczego warto?

2015-08-17
LUNAR to nowatorska lampa przeznaczona do użytku wewnętrznego.

    Światło wymaga odpowiednio zaprojektowanej oprawy... dlatego w naszym portfolio znajdą Państwo coraz więcej produktów będących efektem współpracy techniki i sztuki – naszego doświadczenia oraz wiedzy wybitnych polskich projektantów.
    Dzisiaj rozpoczynamy produkcję nowej rodziny opraw - rodzina LUNAR surface została zaprojektowana we współpracy z Panią Joanną Piaścik, absolwentką Universität der Künste w Berlinie, założycielką DINGFLUX, która doświadczenie zdobywała m. in. w pracowni FRONT DESIGN w Sztokholmie. W swoich projektach Pani Piaścik skupia się przede wszystkim na relacjach jakie wytwarzają się pomiędzy produktem a jego użytkownikiem.
    Od dnia 17 sierpnia 2015 roku oprawa zostaje wprowadzona do produkcji. Serdecznie zachęcamy do przyjrzenia się naszemu nowemu produktowi...

   
    O oryginalnym charakterze tej oprawy decydują dwie rzeczy - odważne ścięcie ponadczasowego, owalnego kształtu oraz  zupełnie nowa jakość świecenia. Źródło, umiejscowione w aluminiowym korpusie, kieruje snop światła pionowo w dół, jednak we  wszystkich wariantach LUNARA światło rozchodzi się w sposób dużo bardziej wyrafinowany. W oprawie LUNAR surface skośna  linia cięcia jest nie tylko zabiegiem formalnym, ale przede wszystkim powoduje delikatne ukierunkowanie emitowanego  światła. Ścięcie powoduje rozproszenie strumienia, dzięki czemu otrzymujemy bardziej delikatne oświetlenie niż w przypadku  standardowej emisji światła wprost w dół.
   
    Oprawy  LUNAR flap surface dają z kolei jeszcze więcej możliwości sterowania światłem. Zostały one wyposażone w dodatkowy element - poddaną specjalnej obróbce technicznej aluminiową klapkę. Klapka, zamocowana na brzegu oprawy, działa  niemalże jak lustro precyzyjnie kierując strumień w pożądanym kierunku, jednak dzięki zmatowionej powierzchni  otrzymujemy miękki snop odbitego światła. Dzięki temu na oświetlanej płaszczyźnie otrzymujemy efekt delikatnego,eleganckiego i równomiernego oświetlenia. Osadzenie klapki na magnesie umożliwia szybką i łatwą zmianę jej położenia i  pozwala na obrót w wielu osiach, prawie bez ograniczeń. Daje to niemalże nieskończoną ilość wariantów świecenia tej oprawy...  Klapkę możemy wykorzystać również do regulacji mocy oświetlenia. W razie potrzeby, można ją przymknąć w taki sposób, że  światło tylko lekko sączy się wąską szczeliną. Łatwość kierowania strumienia może być szczególnie cenna w miejscach, gdzie  zależy nam na wydobyciu głębi powierzchni, oświetleniu obrazów, dzieł sztuki czy też dyskretnym rzuceniu światła na akcenty  pomieszczenia.

    Oprawy z serii LUNAR dostępne są w standardowych wykończeniach matowych oraz w kolekcji multicolour. Dodając do tego dwa rozmiary opraw oraz całą gamę dostępnych mocy źródeł światła otrzymujemy produkt o naprawdę szerokiej gamie zastosowań. Oprawa przystosowana jest zarówno do standardowych źródeł halogenowych jak i retrofitów - LEDowych zamienników halogenów. Dzięki temu możemy cieszyć się zarówno wysokiej jakości światłem, jak i dobrą żywotnością LEDowych źródeł i mniejszym zużyciem energii.
    Dzięki temu przy projektowaniu opraw LUNAR możemy nie tylko zagrać gabarytami oprawy, ale właśnie szeroką gamą dostępnych źródeł światła, ciekawym zestawieniem kolorystycznym albo wariantem oprawy. Nowatorski kształt oraz elegancki, nieoczywisty sposób świecenia z pewnością spowodują, że rodzina LUNAR surface znajdzie zastosowanie w wielu miejscach. Z powodzeniem zafunkcjonuje zarówno w domach prywatnych, jak i różnego rodzaju powierzchniach użytkowych, wystawowych, sklepach, biurach czy galeriach.

Szczegółowe informacje o nowej serii opraw oraz o  projektancie mogą Państwo odszukać na stronie https://www.aquaform.pl/Lunar,n143.  ^